تضمین بهترین قیمت

تضمین بهترین قیمت

کالاتک سطح قیمت تمام کالاهای خود را تضمین کرده و به منظور آسودگی خاطر و اطمینان مشتریان خود  ضمانت نامه ای تحت عنوان ضمانت بهترین قیمت ارائه می نماید. طبق مفاد این ضمانت نامه کالا تک تضمین می کند که تمامی محصولات موجود در سایت را با قیمتی پایین تر از فروشگاه های فیزیکی و اینترنتی دیگر در سراسر کشور عرضه می کند. چنانچه یک کالا با شرایط یکسان در فروشگاهی دیگر با قیمتی پایین تر از قیمت کالا تک  ارائه شده باشد، مشتری می تواند درخواستی تحت عنوان استفاده از تضمین بهترین قیمت را ارائه دهد.کالا تک  نیز به منظور پاسخ به اعتماد مشتری، اختلاف قیمت آن کالا را به طور کامل به مشتری پرداخت می کند.

در این ضمانت نامه برای راحتی مشتریان سعی شده است تمامی مراحل این فرآیند کاملا ساده و سریع بوده و از نامه نگاری و فرآیندهای اداری طولانی مدت، دوری شود.

کالا تک چگونه می تواند بهترین قیمت ها را به مشتریان خود ارائه کند؟

کالا تک یکی از بزرگترین کانال های خرده و عمده فروشی کالا در ایران است. بنابراین:

– کلیه کالاها بدون واسطه از وارد کنندگان، توزیع کنندگان و دفاتر اصلی برندها تامین می‌شوند.

– تامین کالاها با حجم بسیار بالا و با پایین ترین قیمت‌های ممکن صورت می‌گیرد.

– قیمت‌های فروش در کالا تک در صورت کاهش، روزانه به روز می شوند.

درخواست استفاده از تضمین بهترین قیمت در چه شرایطی پذیرفته می‌شود؟

هر مشتری بعد از انجام خرید از کالا تک، و در صورت مواجهه با قیمتی پایین‌تر، می‌تواند درخواست استفاده از تضمین بهترین قیمت را ارائه داده و مابه التفاوت هزینه پرداخت شده را دریافت نماید. برای اینکه این درخواست قابل پذیرش باشد، محصولات ارائه شده در سایت کالا تک و سایر فروشگاه ها باید دارای شرایط یکسان و به شرح زیر باشند:

مدل یکسان: محصولات باید از نظر ویژگی های فنی، رنگ، امکانات و قابلیت ها یکسان باشند.

کالای اصل: کالای مورد مقایسه باید اصل باشد. همه کالاهای کالا تک این گونه اند و کالا تک تنها کالای اصل (اورجینال) عرضه می‌کند.

گارانتی اصل و یکسان: دارای گارانتی و خدمات پس از فروش یکسان باشند. زیرا نوع و کیفیت ارائه خدمات گارانتی‌های مختلف و در نتیجه قیمت آنها باهم متفاوت است. بعضی از گارانتی‌ها سابقه خوبی در خدمت رسانی و پاسخ به تعهدات خود ندارند و در عمل صرفا یک ادعا هستند، در واقع وجود یا عدم وجود این نوع گارانتی‌ها برای مشتری فرقی ندارد. کالا تک با این نوع شرکت های گارانتی کننده همکاری نمی‌کند.

ارائه شده در فروشگاه‌های دارای مجوز یا وب سایت‌های دارای نماد اعتماد الکترونیک: فروشگاهی که محصول مورد مقایسه را ارائه می‌دهد، باید مجاز باشد، و اگر وب سایت است، نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت معدن و تجارت کسب کرده باشد. در واقع نماد اعتماد الکترونیک جزو شرایط اولیه فعالیت در فروش اینترنتی محصولات است و کالا تک جزو اولین سایت هایی است که این نماد را دریافت کرده است.

لوازم جانبی اصلی در بسته بندی کارخانه: کالا تک همه لوازم و قطعات همراه کالا که از طرف شرکت سازنده ارائه می‌شود را بدون تغییر یا کم و کاستی به مشتری تحویل می‌دهد. بنابراین محصولاتی که در سایر فروشگاه‌ها ارائه می‌شوند، در صورتی امکان مقایسه خواهند داشت که لوازم جانبی و قطعات با کیفیت و اصل به همراه داشته باشند.

جهت فروش موجود باشد: کالا با قیمت پایین تر باید در زمان ارائه درخواست به کالا تک، در سایت یا فروشگاه مورد نظر جهت فروش موجود باشد. زیرا در بعضی از فروشگاه‌های اینترنتی، یک محصول بعد از ثبت سفارش یا بعد از مدت کوتاهی از سفارش ناموجود می‌شود. در فروشگاه‌های فیزیکی نیز فروشنده باید بتواند مطابق با پیش فاکتور صادر شده، در زمان استعلام کالا تک اقدام به فروش کالا نماید.

مابه التفاوت پرداخت شده چگونه و پس از چند روز توسط مشتری قابل دریافت است؟ – باتوجه به نوسان احتمالی قیمت کالاها، درخواست مشتری برای استفاده از تضمین بهترین قیمت، باید نهایتا تا ۴۸ ساعت بعد از انجام خرید از کالا تک ارسال شود تا امکان مقایسه در شرایط یکسان میسر باشد.

– درخواست ثبت شده تا حداکثر ۳ روز کاری بعد از ثبت درخواست، بررسی شده و هماهنگی های لازم با مشتری صورت می‌گیرد.

– پس از ثبت درخواست از فروشنده فیزیکی یا مجازی استعلام می‌­شود و باید کالای مورد نظر برای فروش با همان شرایط در فروشگاه مزبور موجود باشد.

– اضافه مبلغ پرداخت شده از طرف مشتری، پس از تایید، بصورت نقدی و یا امتیاز وفاداری به انتخاب مشتری به حساب شخص واریز می‌شود.

– درصورت مشاهده تخلف یا تلاش برای سوء استفاده از این طرح، حق عدم پذیرش آن درخواست برای کالا تک محفوظ است.

– کالا تک می‌­تواند در هر زمان به تشخیص خود شرایط تضمین بهترین قیمت را تغییر داده یا ارایه آن را متوقف نماید.

در صورتی که در مورد این تضمین سوال یا پیشنهادی وجود دارد، با شماره تلفن ۴۲۰۵۱۶۵۲ (۰۴۱) تماس بگیرید. مشتاق شنیدن نظرات شما در مورد قیمت‌های کالا تک هستیم.

چگونه می توان برای استفاده از “تضمین بهترین قیمت” درخواست داد؟

برای استفاده از تضمین بهترین قیمت و دریافت اضافه هزینه‌ای که برای خرید کالا ازکالا تک پرداخت نموده اید، مدارک زیر را به آدرس ایمیل info@kala-tak.com ارسال نمایید.

اگر قیمت پایین‌تر در یک فروشگاه فیزیکی ارائه شده، پیش فاکتور برای همان محصولی که از کالا تک خریداری نمودید، از فروشگاه دریافت کرده و عکس یا فایل اسکن شده آن را برای ما ایمیل نمایید. پیش فاکتور باید شامل نام فروشگاه، اطلاعات تماس، آدرس و مهر فروشگاه، نام خریدار، تاریخ و مدت اعتبار پیش فاکتور، اطلاعات محصول و نام گارانتی مربوط به آن باشد. پیش فاکتورها، باید حداقل تا ۲۴ ساعت بعد از زمان ارسال ایمیل توسط مشتری دارای اعتبار باشند تا کالا تک فرصت پیگیری و بررسی آنها را داشته باشد. پیش فاکتور باید صرفا برای همان محصول بصورت تکی و بدون هیچ گونه خدمات اضافی ارسال شود، زیرا گاهی برخی از فروشندگان، یک محصول را زیر قیمت خرید به مشتری ارائه داده اما به صورت اجباری محصولات جانبی آن را بیش از حد گران می‌فروشند. گاهی نیز مشتریان را با هزینه‌های اضافی مانند نصب نرم افزار یا سایر خدمات اجباری روبرو می‌کنند.

اگر قیمت پایین تر در یک فروشگاه اینترنتی ارائه شده، کافی است آدرس اینترنتی فروشگاه و لینک صفحه محصول مورد نظر به آدرس ایمیل ذکر شده ارسال شود.