پکیج – نکات مهم در انتخاب پکیج

پکیج

نکات مهم در انتخاب پکیج

با توجه به فصل سرما و افزایش خرید پکیج ، نکات حائز اهمیت انتخاب این سیستم، در زیر برشمرده شده اند.

انتخاب متناسب با نیاز :

تا زیر بنای ۱۵۰ متر توان پکیج ۲۶ کیلو وات، از زیر بنای ۱۵۰تا ۲۴۰ متر توان پکیج ۲۸ کیلو وات و از زیر بنای ۲۴۰ متر تا ۴۰۰ متر توان پکیج ۳۵کیلو وات باشد.

پکیج آریستون

ملاحظات دودکش:

در طبقات آخر آپارتمان به دلیل اینکه طول عمودی لوله دودکش ساختمان کمتر از ۳ متر است حتما می بایست پکیج فن دار نصب گردد اما در طبقات زیرین در صورتی که طول افقی لوله دودکش کم باشد (کمتر از ۱ متر) می توان از دستگاه بدون فن استفاده کرد و از صدای فن دستگاه به خصوص در زمستان در امان بود. هر چند برای ایمنی از گازهای سمی احتراق، بهتر است از پکیج های فن دار بویژه با دودکش دو جداره استفاده شود.

توجه: چنانچه به هر دلیل امکان استفاده از انواع پکیج های فن دار نبود، می بایست دستگاه مجهز به سنسور حرارتی دودکش باشد. این سنسور با دریافت علایم حرارتی دودکش، انسداد و گرفتگی دودکش را آشکار کرده و خاموش می شود.

دودکش پکیج

توجه به مبدل حرارتی محل :

در صورتی که گرمایش از کف ساختمان باشد بهتر است از ستگاه های کندانسینگ استفاده گردد تا مصرف گاز پکیج کمتر گردد و یا در صورتی که از فن کوئل برای گرمایش استفده می شود بهتر است از دستگاه منبع دار استفاده شود تا در زمان استفاده آب گرم مصرفی، فن کوئل ها باد سرد نزنند.

مبدل اصلی پکیج

توجه به آبگرم مصرفی :

چنانچه به آبگرم فراوان نیاز دارید (برای بیش از یک حمام) بهتر است از پکیج های مخزن دار یا دستگاه با قدرت حرارتی بالاتر از ۳۱ کیلووات استفاده کنید.

پکیج دیواری یا زمینی :

چنانچه ظرفیت حرارتی زیادی از دستگاه انتظار دارید (معمولا برای آپارتمان های با بیش از ۳۰۰ متر مربع) بهتر است از پکیج های زمینی استفاده کنید. در هر صورت اولویت با دستگاه های دیواری میباشد چرا که بسیار کم مصرفتر و دارای عمر طولانیتری نسبت به دستگاه های زمینی و پکیج های مخزندار هستند.

مبدل های پیکج :

امروزه به دلیل املاح زیاد آب در ایران علی الخصوص شهرهایی مانند قم و یزد استفاده از پکیج های دو مبدله خیلی بهتر میباشد. دستگاه های تک مبدله پس از چند سال رسوب می گیرند و بازده آنها پایین میاد.

مبدل آبگرم پکیج

خدمات پس از فروش :

دستگاه را از شرکتی خریداری کنید که دارای اعتبار و حسن شهرتبوده و توان خدمات پس از فروش حرفه ای را داشته باشد. همچنین کارخانه سازنده دستگاه توان پشتیبانی بلند مدت از قطعات دستگاه های تولیدی خود را داشته باشد. دستگاه های خوب دارای گارانتی ۲ تا ۳ سال هستند. بهترین پکیج های خارجی موجود در ایران مربوط به شرکت های ایتالیایی میباشد. مع الوصف امروزه شرکت های داخلی توانمندی قابل قبولی برای ساخت دستگاه پیدا کرده اند.

 خطا نمایی پکیج :

پکیجهایی طراحی شده اند که دارای سیستم عیب یاب اتوماتیک با کد میباشند. حسن این قابلیت در عیب یابی سریع حتی توسط کاربر معمولی میباشد. چنین پکیجی که دارای عیب یاب مجهز به سنسورهای کنترل عملکرد است، خطاهای عملکرد را بصورت کدهای مشخص در مانیتور پکیج نمایش می دهد و کاربر یا سرویسکار با مراجعه به دفترچه راهنمای دستگاه متوجه نوع عیب میگردد.

فیلترها :

در راه اندازی دستگاه نصب چند فیلتر به افزایش طول عمر مفید دستگاه کمک میکند:

فیلتر گاز :

نصب فیلتر گاز مناسب بر روی شیر گاز دستگاه ، از ورود ذرات معلق در گاز شهری به دستگاه جلوگیری میکند و باعث بالا رفتن طول عمر شیر برقی گران قیمت پکیج می گردد. این شیر وظیفه کنترل جریان گاز را برعهده دارد.

شیرگاز پکیج

محافظ برق :

نصب محافظ برق از آسیب برد الکترونیکی دستگاه جلوگیری می کند. برد الکترونیکی پکیج یکی دیگر از اجزای گران قیمت دستگاه است و به راحتی با نوسان برق آسیب میبیند.

سختی گیر آب :

با توجه به سختی بالای آب لوله کشی و جلوگیری از رسوب گذاری در کویل پکیج، استفاده از یک سختی گیر در مسیر آب ورود به دستگاه الزامی است.

 

fadakar
ارسال دیدگاه