پکیج – نکات مهم در انتخاب پکیج

پکیج

نکات مهم در انتخاب پکیج

با توجه به فصل سرما و افزایش خرید پکیج ، نکات حائز اهمیت انتخاب این سیستم، در زیر برشمرده شده اند.

انتخاب متناسب با نیاز :

تا زیر بناي ۱۵۰ متر توان پکیج ۲۶ کیلو وات، از زیر بناي ۱۵۰تا ۲۴۰ متر توان پکیج ۲۸ کیلو وات و از زیر بناي ۲۴۰ متر تا ۴۰۰ متر توان پکیج ۳۵کیلو وات باشد.

پکیج آریستون

ملاحظات دودکش:

در طبقات آخر آپارتمان به دلیل اینکه طول عمودي لوله دودکش ساختمان کمتر از ۳ متر است حتما می بایست پکیج فن دار نصب گردد اما در طبقات زیرین در صورتی که طول افقی لوله دودکش کم باشد (کمتر از ۱ متر) می توان از دستگاه بدون فن استفاده کرد و از صداي فن دستگاه به خصوص در زمستان در امان بود. هر چند براي ایمنی از گازهاي سمی احتراق، بهتر است از پکیج هاي فن دار بویژه با دودکش دو جداره استفاده شود.

توجه: چنانچه به هر دلیل امکان استفاده از انواع پکیج هاي فن دار نبود، می بایست دستگاه مجهز به سنسور حرارتی دودکش باشد. این سنسور با دریافت علایم حرارتی دودکش، انسداد و گرفتگی دودکش را آشکار کرده و خاموش می شود.

دودکش پکیج

توجه به مبدل حرارتی محل :

در صورتی که گرمایش از کف ساختمان باشد بهتر است از ستگاه هاي کندانسینگ استفاده گردد تا مصرف گاز پکیج کمتر گردد و یا در صورتی که از فن کوئل براي گرمایش استفده می شود بهتر است از دستگاه منبع دار استفاده شود تا در زمان استفاده آب گرم مصرفی، فن کوئل ها باد سرد نزنند.

مبدل اصلی پکیج

توجه به آبگرم مصرفی :

چنانچه به آبگرم فراوان نیاز دارید (براي بیش از یک حمام) بهتر است از پکیج هاي مخزن دار یا دستگاه با قدرت حرارتی بالاتر از ۳۱ کیلووات استفاده کنید.

پکیج دیواري یا زمینی :

چنانچه ظرفیت حرارتی زیادي از دستگاه انتظار دارید (معمولا براي آپارتمان هاي با بیش از ۳۰۰ متر مربع) بهتر است از پکیج هاي زمینی استفاده کنید. در هر صورت اولویت با دستگاه هاي دیواري میباشد چرا که بسیار کم مصرفتر و داراي عمر طولانیتري نسبت به دستگاه هاي زمینی و پکیج هاي مخزندار هستند.

مبدل هاي پیکج :

امروزه به دلیل املاح زیاد آب در ایران علی الخصوص شهرهایی مانند قم و یزد استفاده از پکیج هاي دو مبدله خیلی بهتر میباشد. دستگاه هاي تک مبدله پس از چند سال رسوب می گیرند و بازده آنها پایین میاد.

مبدل آبگرم پکیج

خدمات پس از فروش :

دستگاه را از شرکتی خریداري کنید که داراي اعتبار و حسن شهرتبوده و توان خدمات پس از فروش حرفه اي را داشته باشد. همچنین کارخانه سازنده دستگاه توان پشتیبانی بلند مدت از قطعات دستگاه هاي تولیدي خود را داشته باشد. دستگاه هاي خوب داراي گارانتی ۲ تا ۳ سال هستند. بهترین پکیج هاي خارجی موجود در ایران مربوط به شرکت هاي ایتالیایی میباشد. مع الوصف امروزه شرکت هاي داخلی توانمندي قابل قبولی براي ساخت دستگاه پیدا کرده اند.

 خطا نمایی پکیج :

پکیجهایی طراحی شده اند که داراي سیستم عیب یاب اتوماتیک با کد میباشند. حسن این قابلیت در عیب یابی سریع حتی توسط کاربر معمولی میباشد. چنین پکیجی که داراي عیب یاب مجهز به سنسورهاي کنترل عملکرد است، خطاهاي عملکرد را بصورت کدهاي مشخص در مانیتور پکیج نمایش می دهد و کاربر یا سرویسکار با مراجعه به دفترچه راهنماي دستگاه متوجه نوع عیب میگردد.

فیلترها :

در راه اندازي دستگاه نصب چند فیلتر به افزایش طول عمر مفید دستگاه کمک میکند:

فیلتر گاز :

نصب فیلتر گاز مناسب بر روي شیر گاز دستگاه ، از ورود ذرات معلق در گاز شهري به دستگاه جلوگیري میکند و باعث بالا رفتن طول عمر شیر برقی گران قیمت پکیج می گردد. این شیر وظیفه کنترل جریان گاز را برعهده دارد.

شیرگاز پکیج

محافظ برق :

نصب محافظ برق از آسیب برد الکترونیکی دستگاه جلوگیري می کند. برد الکترونیکی پکیج یکی دیگر از اجزاي گران قیمت دستگاه است و به راحتی با نوسان برق آسیب میبیند.

سختی گیر آب :

با توجه به سختی بالاي آب لوله کشی و جلوگیري از رسوب گذاري در کویل پکیج، استفاده از یک سختی گیر در مسیر آب ورود به دستگاه الزامی است.

 

fadakar
ارسال دیدگاه